Ogrodzenia panelowe metalowe – trwałe i estetyczne

Posted on 12 października 2016 · Posted in Aktualności

Ogrodzenia znajdują się tak naprawdę wszędzie wokół nas – ogradzamy domy, place zabaw, ogródki działkowe, fabryki i firmy. A jednak, gdy przychodzi do wyboru najlepszego ogrodzenia, często nie potrafimy się na nic zdecydować. Najczęściej wynika to z tego, że nie potrafimy określić, która funkcja ogrodzenia jest dla nas najważniejsza – to czy szukamy ogrodzenia głównie w celach dekoracyjnych czy praktycznych ma ogromne znaczenie. Oczywiście często jest tak, że szukamy takiego ogrodzenia, które pozwoli nam połączyć estetykę z funkcjonalnością, do tego będzie stosunkowo trwałe i niedrogie. Czy takie ogrodzenie w ogóle istnieje? Owszem i jest jednym z najpopularniejszych ogrodzeń w Polsce, czemu nie ma się co dziwić, skoro zawiera w sobie wszystkie najważniejsze aspekty jakich zazwyczaj od ogrodzeń wymagamy.

Ogrodzenia panelowe metalowe, bo to o nich mowa składają się z paneli wykonanych ze zgrzewanych ze sobą pionowych i poziomych stalowych prętów, które później są cynkowane ogniowo, mogą też być, w zależności od preferencji klienta malowane proszkowo, co stanowi dodatkową ochronę przed korozją oraz czynnikami tak mechanicznymi, jak i naturalnymi oraz chemicznymi. Jednym z głównych czynników przemawiających za ogrodzeniami panelowymi metalowymi jest ich wytrzymałość i solidność, kolejnym jest to jak wiele różnych wariantów stylistycznych sobą reprezentują – na rynku jest wiele różnych wzorów paneli systemowych, które można dowolnie ze sobą zestawiać. Takie dowolne zestawianie paneli wynika głównie z tego, że są one łączone za pomocą uniwersalnych obejm i słupków, które nie różnią się niczym od siebie, niezależnie od wielkości czy wzoru konkretnych paneli.

Uniwersalność obejm oraz ich prosta konstrukcja sprawiają, że samo ogrodzenie jest naprawdę łatwe w montażu i to nawet w pojedynkę, co normalnie jest trudne nawet w przypadku, zdawałoby się łatwej w montażu siatki ogrodzeniowej. Wynika to z tego, że tutaj w przeciwieństwie do siatki, panele są sztywne, a więc nie wymagają naciągania w trakcie montowania.