Ogrodzenia panelowe przetłaczane czy proste – czym się różnią?

Posted on 12 października 2016 · Posted in Aktualności

Wybór ogrodzenia spełniającego wszystkie nasze wymagania może być trudny już przez sam wzgląd na to jak wiele różnych rodzajów ogrodzeń dostępnych jest obecnie na rynku. Jak wiec wybrać takie, które okaże się odpowiednie? Na samym początku warto zastanowić się nad tym, które aspekty ogrodzenia są dla nas najistotniejsze – czy jest to estetyka ogrodzenia, jego praktyczność, sposób montażu czy trwałość. Gdy już zdołamy rozważyć wszystkie te aspekty, należy przemyśleć kwotę jaką możemy poświecić na zakup ogrodzenia – płoty różnią się ceną głównie ze względu na materiał z jakiego są wykonane, logicznym więc jest, że ogrodzenia drewniane czy kute będą o wiele droższe od ogrodzeń z siatki czy ogrodzeń metalowych.

Na chwilę obecną do najczęściej wybieranych typów ogrodzeń należą ogrodzenia panelowe – przetłaczane lub proste. Czym różnią się od siebie obie te wersje? Ogrodzenia panelowe proste to połączone ze sobą panele złożone ze zgrzewanych ze sobą punktowo stalowych drutów ułożonych w poziomie i pionie. Poszczególne panele są ze sobą połączone za pomocą uniwersalnych obejm oraz słupków. Ogrodzenia panelowe przetłaczane to ulepszona wersja ogrodzenia panelowego prostego – różnica między nimi polega na tym, że te panele są dodatkowo przetłaczane, dzięki czemu wzrasta ich wytrzymałość. Liczba przetłoczeń zwykle różni się w zależności od wysokości ogrodzenia (zwykle są to cztery przetłoczenia).

Przewaga ogrodzeń panelowych nad innymi typami ogrodzeń wynika głównie z ich łatwego montażu oraz dostępności – takie ogrodzenie z powodzeniem można zamontować całkowicie samodzielnie, posiłkując się tylko instrukcją, w dodatku wszystkie niezbędne do tego elementu są dostępne w każdym sklepie budowlanym. Kolejnym powodem jest to, że dzięki uniwersalności wzorów, ogrodzenia panelowe są chętnie wykorzystywane do ogradzania różnych typów posiadłości – zarówno prywatnych, jak i publicznych.